Як підготувати дитину до школи

Як швидко летить час … Ще недавно Ви прогулювалися зі своїм малюком по парку, чекали поки він виспиться в колисці на свіжому повітрі. Вчилися першим кроками, кататися на триколісному велосипеді, ходили безтурботно в садок. І ось Ваше чадо вітають із закінченням дитячого садка і проводжають на наступний етап життєвого шляху, один з найбільш складних, хвилюючих і важливих.
Так як же донести до Вашої дитини, що школа – це відповідальний і важливий період її життя?
Найчастіше, батьки починають готувати дітей задовго до школи і правильно роблять. Віддають їх в підготовчі гуртки, проводять різні заняття з підготовки до навчання. Навіть зошити для 2 класу купують. Проте навчитися писати і читати недостатньо для того, щоб Ваше чадо відчувало себе в школі комфортно. Найважливіше, щоб дитина була готова психологічно до школи.
Більше розмовляйте з нею. В жодному разі не можна лякати її страшними історіями про погані оцінки і про заходи покарання. Ваша дитина, як і Ви самі, повинні зрозуміти, що вона іде вчитися, набиратися знань. Не можна лякати її відповідальністю і важливістю школи. Ви ж не лякали її, коли вона вчилася ходити, розмовляти і т.д., а навпаки, підтримували і підбадьорювали. Тієї ж позиції потрібно дотримуватися і до навчання. Дитина повинна відчувати, що Ви в будь-який момент прийдете їй на допомогу.

Спробуйте почути дитину аби зрозуміти, що вона думає про школу, які почуття вона відчуває при думках про неї, чи є страхи. Якщо є, то потрібно їх розвіяти, розібравши «по поличках». Дайте зрозуміти їй, що її страхи не обґрунтовані. Відвідайте школу разом з дитиною, проведіть екскурсію по ній разом, познайомтеся з вчителем, з майбутніми однокласниками, адже в невимушеній обстановці легше знайти спільну мову, аніж в хвилюючій. Також можна разом купити шкільні підручники в магазині або вибрати їх в Інтернеті за цим посиланням. Психологи рекомендують пограти з дитиною в школу, тим самим вона відчує себе учнем і буде розуміти, що від неї вимагається і як їй поводитися. Граючи з нею, частіше хваліть і захоплюйтеся. Зауваження під час рольової гри можна робити, але акуратно, лише в рекомендаційній формі.
Влаштуйте спільний похід в магазин, щоб у дитини була можливість самому вибрати шкільне приладдя, зошити для 1 класу – це додасть їй самостійності. Налаштуйте майбутнього першокласника на позитив, додайте йому впевненості в собі, адже бути готові психологічно до школи – це один з головних чинників успіху на початку важливого шляху!