SUP-серфінг – ходимо по воді без вітру і хвиль

SUP-серфінг – ходимо по воді без вітру і хвиль

Як виник SUP-серфінг

Досить новим видом серфінгу можна виділити SUP-серфінг (дослівно з англійського (Stand Up Paddle Boarding – що стоїть з веслом на дошці). Під час зайняття цим спортом, спортсмен стоїть на дошці і пересувається на ній завдяки веслуванню веслом. Такий вид спорту чудово підходить для тих, хто хоче спокійної прокотитися по тихій водній гладі, насолоджуючись довкіллям, прогулятися з сім’єю або друзями, порибалити, зайнятися йогою, воднимполо, стоячи на дошці, спуститися по гірській річці або стати професіоналом в новій спортивній дисципліні.

Stand Up Paddle Boarding

Народження SUP-серфінгу можна віднести ще до 18 століття, коли корінні жителі Гавайських островів знайшли для себе зручний спосіб пересування по воді на дошці, допомагаючи собі веслуванням веслом. У той час такі пересування зовсім не співвідносилося з поняттям спорту. Проте вже в 50-х роках 19 століття американці, відвідуючі курорти на Гавайських островах, своїми очима побачили унікальну користь від такого водного транспорту. Туристи хотіли зафіксувати свої спроби освоїти дошку для серфінгу і просили місцевих жителів сфотографувати їх. Коли один їх жителів став на дошку, доплив на ній до райдеру, допомагаючи себе прототипом нинішнього САП-весла, і сфотографував зблизька спортсмена, ця фотографія викликала справжній фурор.

SUP-дошка, SUP-весло - необхідне для SUP-серфінгу спорядження

Виникненням нового водного спорту світ зобов’язаний серферу Рику Томасу, який хотів займатися улюбленим спортом навіть якщо хвилі були відсутні. Томас продемонстрував своє відкриття у світі спорту в Каліфорнії в 2000 році і всього через 3 роки перші професійні SUP-серфери Дэйв Калама і Лэрд Гамильтон наполягли на включенні SUP-серфінгу в програму спортивних змагань, що проводяться на Гаваях. Вже через рік на популярному серфінг-шоу Buffalo’s Big Board Classic гавайський серфер Брайан Киолана представив SUP-серфінг перед величезною кількістю телекамер. Миттєва популярність прийшла до САП-серфингу і в 2005 році в Каліфорнії була створена Федерація SUP-серфінгу. Всесвітня популярність не змусила себе чекати і до 2012 року спортсмени у всьому світі вже знали, що таке SUP-серфінг.

Необхідне для SUP-серфінгу спорядження

Щоб займатися SUP-серфінгом, потрібне таке спорядження:
– SUP-дошка. Дошки бувають: жорсткі дошки для САП – дозволяючі райдеру розвивати велику швидкість під час катання і надувні дошки для SUP – широкі, легко такі, що транспортуються дошки, відмінно відповідні для новачків;
– SUP-весло – спеціальне довге SUP-весло, необхідно для веслування;
– Лиш – страхувальний шнур, за допомогою якого дошка кріпиться до ноги спортсмена;
– Рятувальний жилет, утримуючий райдера на воді у разі падіння з дошки;
– Гідрокостюм – не дає переохолоджуватися сап-серферу в недостатньо теплій воді.